ВЕСТИСПОРТФУДБАЛ

(ВИДЕО) Ако сте пропуштиле, пеналот кој долго ќе го памети голманот Де Геа

Манчестер Јунајтед не дојде до нов европски трофеј откако во финалето на Лига Европа, во изведувањето пенали, не успеа да го совлада тимот на Виљареал.

Advertisements

Регуларниот дел од натпреварот заврши со резултат 1:1. По двете продолженија немаше промени па се пристапи кон изведување на пенали.

Последната серија ја изведоа голманите. Рули беше сигурен, но Де Геа не се прослави.

Погледнете…

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button