СПОРТФУДБАЛ

ВИДЕО / Газдата на Челси бегаше од лутите навивачи по поразот од Астон Вилa

Катастрофалните резултати за Чесли продолжија и по натпреварот од шестото коло во Премиерлигата во кој „сините“ беа поразени од Астон Вила со 1-0 благодарение на голот на Оли Воткинс.

Новиот неуспех изрази големо незадоволство кај навивачите на Челси, а на социјалните мрежи се појави снимка од еден од сопствениците, Бехдад Егхбали како со придружба бега кон своето возило од навивачите кои му дофрлаат од страна./Ekipa.mk/

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button