СПОРТ

(ВИДЕО) Тешка несреќа на Мото ГП, Хорхе Мартин со хеликоптер пренесен во болница

Шпанецот Хорхе Мартин доживеа несреќа на тренингот во Мото ГП за Големата награда на Португалија. Тој излетал од патеката на излезот од седмиот свиок, паднал од моторот, а потоа се превртел.

Advertisements

Возачот бил пренесен во болница со хеликоптер во свесна состојба.

Мартин уште во петокот се пожали за нестабилност на неговиот Дукати.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button