СПОРТФУДБАЛ

Виктор Ангелов, во нападот на Академија Пандев

Напаѓачот на Македонија У21, од генерацијата која се пласираше на ЕУРО 2017, Виктор Ангелов реши да се врати во Првата Футбалска Лига на Македонија и да потпише за Академија Пандев.

Advertisements

Ангелов го раскинал договорот со романски Волунтари по една година поминати во оваа екипа. До потсетиме дека Ангелов е трето засилување за нападот на Академија Пандев по Митровски и Ѓорѓиев.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button