ЕКОНОМИЈА

„VIVA“ на глобален саем за храна и пијалаци во Дубаи

На глобалниот саем за храна и пијалаци Gulfood 2024, кој се одржува во Дубаи од 19 до 23 февруари, најголемиот производител на природни овошни сокови и преработки од овошје – ВИВА, ја потврди својата тридецениска глобална успешна приказна во индустријата. Како единствена македонска компанија учесник на овогодинешниот Gulfood, VIVA се претстави рамо до рамо со светските брендови во оваа деловна сфера. Gulfood оваа година се одржува под мотото „Вистинска храна, вистински бизнис“ со учество на повеќе од 5.500 изложувачи од над 120 земји.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button