МАКЕДОНИЈА

Во понеделник без вода дел од корисниците на „Партизанска“

Дел од корисниците на булеварот „Партизански Одреди“, на потегот од бул.„8-ми Септември“ до ул. „ФранклинРузвелт“ (само непарните броеви) и бул.„Партизански Одреди“ бр.48, во понеделник, на 21 јуни, нема да имаат вода поради изведување водоводен приклучок ф 100мм на бул.„Партизански Одреди“ бр.63.

Advertisements

Како што информираат од ЈП Водовод и Kанализација-Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:00 часот до завршување на работата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button