ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Во Скопје санкционирани 183 возачи, 58 за брзо возење

Во Скопје санкционирани 183 возачи, 58 за брзо возење

“На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 183 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 24 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

Advertisements

Изречени се четири мерки за користење мобилен телефон, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири мерки за нерегистрирани возила”, соопшти МВР.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button