ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Во Владата се разговара за вакцинација преку матични лекари

Попладнево на седница на Владата поминаа мотивационите мерки за вакцинација на населението преку матични лекари. Оваа мерка доаѓа за да се олесни вакцинацијата на населението и да се забрза вакцинацијата./Алсат.мк

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button