ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, променливо со локален дожд

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, на места поројни, проследени со појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button