ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, сончево со умерен северен ветер

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од -4 до 10 степени. Во Скопје слично време, со максимална температура до 12 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button