ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Време, сончево со зголемена облачност попладне

Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена, попладне повремено со значителна облачност. Во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој попладне вдолж Повардарието на места ќе засилува. Температурата ќе се движи од 3 до 18 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button