ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: облачно со повремен дожд и услови за снег

Претпладне облачно со повремени врнежи кои и на некои пониски места ќе преминуваат во снег. Во западните делови ќе се формира нова снежна покривка. Повремени слаби врнежи од снег се очекуваат и во делови од Скопската котлина. Попладне врнежите ќе престануваат и ќе настапи постепено разведрување. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од -1 до 9 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 5 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button