ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: Претежно облачно со локални врнежи од снег и дожд

Во Македонија денеска се очекува претежно облачно и студено време со повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од минус 1 до 5 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 5 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button