ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: Променливо облачно и ветровито

Денеска, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во утринските часови на некои места од земјата се очекува да провејува снег. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во утринските часови се очекува да биде -2 до 4 степени, а дневната од 3 до 10 степени Целзиусови.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button