ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 25 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 24 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button