ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, променливо облачно со повремен дожд

Во земјава денеска се очекува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од 9 до 15 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button