ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, променливо облачно со сончеви периоди

Денеска претпладне се очакува променливо облачно време со сончеви периоди, во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, особено претпладне. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претпладне сончево со умерена облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, во претпладневните часови засилен ветер од северен правец.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button