ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: променливо облачно со сончеви периоди

Наутро ќе биде студено, а преку денот променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од 13 до 22 степена. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 20 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button