ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: променливо облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Дневната температура ќе биде од 19 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 29 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button