ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: Сончево до умерено облачно со температури до 16 степени

Сончево со мала до умерена облачност – вакво време, според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), нè очекува денеска во земјава. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Минималните температури во земјава денеска ќе се движат во интервал од -4 до 3 Целзиусови степени, додека максималните ќе се достигнат од 6 до 16 степени.

Времето во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурите во главниот град ќе се движат од минимални 0 до максимални 15 степени.

За утре УХМР најавува слично време, претежно сончево со мала локална облачност.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button