ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево со локална облачност

Во Македонија денеска се очекува сончево време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 22 степена.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button