ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Изутрина се очекува студено, а преку денот сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе биде од 0 до 9 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 6 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button