ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска, сончево со умерена облачност

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 20 степени. Во Скопје слично време со температура до 19 степени.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button