ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: Сончево со умерена облачност

Наутро многу студено, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Дневната температура ќе се движи од минус 7 до 4 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 2 степена.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button