ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачнос

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачнос

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, во западните делови умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7, а максималната ќе достигне од 18 до 23 степени.

Во Скопје претпладне сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми и во делови од котлината ќе има пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 21 степен.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button