ВЕСТИРЕГИОН

Вучиќ: Не можеме да го оправдаме убиството на полицаецот

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето обраќање пред медиумите за терористичкиот напад на северот на Косово рече дека не можат да го оправдаат убиството на косовскиот полицаец, а вината ја префрли на премиерот на Република Косово, Албин Курти, велејќи дека тој е виновен за се, а нагласи дека Србите на север станале плен на неговите провокации.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button