СПОРТ

Заштитното лице на Видеолотарија, македонската фудбалска икона, Горан Пандев полни 38 години

Големите спортисти не се мерат во години, бројките кои ги дефинираат нив се безвременски и обично означуваат голови, победи, титули. Нашиот Горан Пандев има доволно такви во својот трезор на успеси и повеќе од доволно часови денови и години има посветено за да стане синоним за фудбалот на Македонија, па затоа барем во овој ден тој е оној на кого треба да биде посветено целото внимание.

Advertisements

Капитенот на Македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев со натпреварот против репрезентацијата на Холандија во рамките на ЕВРО 2020, ја заврши репрезентативната кариера. Од репрезентацијата  си замина со рекордни 122 настапи и 38 постигнати голови. Во репрезентативниот дрес, Пандев  дебитираше во 2001 година.

Видеолотарија Касинос Австрија му го честита 38. роденден на најдобриот фудбалер во македонската историја и му посакува многу здравје и уште многу приватни и професионални моменти за паметење. Среќни сме и привилегирани што на почетокот на годинава Пандев стана симбол и за нашиот бренд и се надеваме дека уште многу години ќе биде наше заштитно лице и ќе имаме долга и плодна соработка.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button