МАКЕДОНИЈА

Затвореник од Старо Нагоричане пронајден мртов во затворот „Кшање“

М.Ј. (58) од село Старо Нагоричане кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден мртов.  Случајот е пријавен ноќеска, во 02:45 часот, во Полициската станица Крива Паланка. М.Ј. бил пронајден во отвореното затворско одделение, а по насока на Јавен обвинител неговот тело е дадено на обдукција.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button