ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Жена и дете повредени кога со автомобил излетале од патот

Жена и дете повредени кога со автомобил излетале од патот

Жена и дете се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат с.Г.Седларце-с.Синичане.

Advertisements

Според информациите, несреќата се случила кога автомобилот со хрватски национални ознаки, управувано од С.З.(26) од с.Камењане, излетало надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.З., а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button