ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Жената Бик сака долги врски, Водолијата независност: Која е вашата идеална партнерка според хороскопот?

Овен

Жените родени во овој хороскопски знак се наивни до тој степен што може да имаат премногу доверба. Но, тие добиваат сè што ќе посакаат затоа што се млади во срцето и уживаат во авантурите на секој чекор, така што секоја заедница со овие личности е многу стимулативна. Само силните мажи можат да сакаат жена Овен и тоа само оние кои знаат да одговорат на агресивната природа на овој хороскопски знак. Овие жени се независни и конкурентни

Бик

Жените Бикови ги кријат своите чувства сè додека не одлучат да покажат кои се, така што кога сакате жена родена во овој хороскопски знак, важно е да запомните дека ним им е потребно време. Тие живеат за стабилност, така што за нив мора да бидете тука на долги патеки.

Близнаци

Девојките Близнаци се секогаш во движење и сакаат да ги придвижувате цело време. Да сакате жена родена во хороскопскиот знак Близнаци значи дека мора да бидете во состојба да држите чекор со неа и да ја следите по стапките, инаку многу брзо ќе ѝ стане здодевно.

Рак

Жената Рак е противречност во движење – срдечна и студена. Таа се одликува со силно држење, но однатре е мека како свила. Значи, ако сакате личност родена во овој хороскопски знак, важно е да знаете да ги „излупите“ тие слоеви. Кога таа конечно ќе ве пушти во својот свет, ќе сфатите дека, иако нејзините чувства се менливи, таа, пред сè, ги потенцира љубовта и романтиката.

Лав

Припадничките на овој хороскопски знак се харизматични и минуваат низ животот со завидна смисла за хумор. Овие личности прават сè за својата врска. Кога ќе се вљубите во девојка родена во овој хороскопски знак, таа ќе ви биде најверната девојка што сте ја имале некогаш. Ако ја изневерите нејзината доверба, кога таа ќе ве напушти, никогаш нема да ви се врати.

Девица

Овие девојки се грижливи и емпатични, но можат да бидат малку незгодни. Никогаш нема да станат цинични, без разлика колку пати ќе им го скршите срцето. Тие секогаш ги започнуваат врските од почеток и не дозволуваат искуствата од минатото да им ги поматат мислите.

Терезија

Терезиите често насочуваат многу од својата енергија на пронаоѓањето љубов. Тие имаат отворен став кон надворешниот свет, а честопати кријат како навистина се чувствуваат по животните разочарувања. Кога ја сакате Терезијата, важно е да запомните дека таа има големи очекувања, а доколку не ги исполните, таа може да стане повлечена личност.

Скорпија

Скорпијата е еден од најмоќните хороскопски знаци. Овие личности се многу страсни, така што секоја заедница со нив е интензивна и драматична. Кога сакате Скорпија, мора да ѝ дозволите таа да ги контролира работите. Припадничките на овој хороскопски знак имаат тенденција да ги кријат своите вистински чувства.

Стрелец

Стрелците се најоптимистични од сите хороскопски знаци. Тие живеат за авантура и имаат слободен дух. Тешко е да ги врзете овие жени затоа што тие имаат постојана потреба да истражуваат Ако успеете да ги балансирате желбите, можете да станете рамноправен партнер во движењето на вашиот живот.

Јарец

Жените Јарци се трпеливи и амбициозни. Тие имаат тенденција да работат над сè друго во животот и треба да научат како да ги балансираат работата и љубовта. Овие жени не сакаат минливи врски и ќе вложат многу за да бидат сигурни дека нивната врска ќе трае долго.

Водолија

Водолиите се брзи мислители кои ги користат своите ексцентрични тактики во текот на животот. Тие минуваат многу време размислувајќи и честопати се повлекуваат од врската ако не се разбрани. Кога станува збор за љубовта кон Водолијата, важно е партнерот да ѝ овозможи независност.

Риби

Рибите се мистериозни и чувствителни личности. Тие го поминуваат поголемиот дел од животот избирајќи претежно помеѓу две патеки. Припадничките на овој хороскопски знак имаат тенденција да живеат во фантазија и да ги гледаат работите онака како што сакаат да ги видат, а не какви што се навистина. Кога станува збор за љубовта со девојка родена во хороскопскиот знак Риби, важно е да ја поддржувате во сите нејзини напори, без разлика колку се тие бескорисни.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button