ВЕСТИМЕТРОПОЛ

Жената која го уби сопругот доби 30 дена притвор

Откако СВР Тетово поднесе  кривична пријава за убиство до тетовското Обвинителство, денес судија во  претходна постапка одредил мерка притвор за А.С (39) која вчера го уби невенчаниот сопруг А.И (51). Таа е спроведена во затворот во Скопје каде треба да ја помине мерката притвор од 30 дена.

Advertisements

Од СВР Тетово информираат дека минатата година таа го пријавила сопругот во полиција за расправање и навредување.

– Тетовката А.С.(39), осомничена за убиство на нејзиниот 51-годишен невенчан сопруг, А.И, досега во СВР Тетово има поднесено само една поплака против сопругот и тоа на 14 октомври минатата година. Тогаш се пожалила дека сопругот се расправал со неа и ја навредувал, по што таа ја напуштила просторијата во која биле двајцата сопружници. Набрзо, А.И.(51) бил повикан во Полициската станица Тетово и бил предупреден, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Вчера жената самата се пријави во СВР Тетово дека со употреба на тврд предмет околу 11 часот го извршила убиството врз невенчаниот сопруг.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button