ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Зијадин Села одговори дали му бараат оставка во Алијанса за Албанците

Во емисијата „Патот кон…“ на ТВ Алсат претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, денеска одговори на прашањето дали ќе си поднесе оставка по резултатот на локалните избори?

„Обично политичар треба да поднесе оставка во моментот кога ќе има нешто во власта и ќе ја загуби власта. Влегуваме во тотален хаос како општество воопшто. Би бил среќен ако партиските структури побараат моја оставка како претседател на партијата. Досега не ја побарале. Изборите сè уште траат, а тука е и Дебар…“, изјави Села.

Емисијата ќе се емитува вечерва во 21.50 часот на Алсат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button