СПОРТ

Ѕвездите на Баерн Минхен креваат бунт против тренерот

Баерн Минхен го има еден од најлошите почетоци на нова сезона во поновата историја на клубот. Германскиот состав во последните четири натпревари во Бундеслигата не знае за победа, а „шлаг на тортата“ беше минималниот пораз од Аусбург.

По него во медиумите се појавија гласини за можна смена на тренерот Јулијан Нагелсман, но и покрај тоа што спортскиот директор Оливер Кан застана на страна на младиот тренер, играчите не можат да најдат заеднички јазик со него, пренесува доброупатниот медиум Спорт 1.

Извор: ekipa
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button