Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 14 gradë

Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperatura deri në 14 gradë

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, posaçërisht pasdite dhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, kryesisht me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button