Moti paradite me diell dhe vranësira, pasdite me reshje shiu

Moti paradite me diell dhe vranësira, pasdite me reshje shiu

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu, bubullime dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button