Moti sot i ftohtë dhe me reshje shiu

Moti sot i ftohtë dhe me reshje shiu

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Vende-vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit (mbi 20l/m2). Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 15 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira i ftohtë dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button