Moti sot me vranësira dhe me erë të dobët

Moti sot me vranësira dhe me erë të dobët

Sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me erë të dobët nga jugu. Mot me vranësira pa ndryshime të mëdha gjatë ditës pritet edhe në Shkup. Temperatura e mëngjesit të sotëm sillet nga -1 gradë në Mavrovë dhe 0 gradë në Berovë, deri në 7 gradë në Dojran dhe në juglindje të vendit. Temperaturat maksimale gjatë ditës do të lëvizin nga 6 në rajonin e Mavrovës, 10 në rajonin e Shkupit deri në 11 gradë në juglindje të vendit.

LEXO EDHE:

Back to top button