Moti sot: paradite me diell, pasdite vende-vende jostabile

Në Maqedoni sot paradite pritet mot me diell me vranësira të vogla mesatare. Pasdite dhe kah fundi i ditës, me vranësira të ndryshueshme dhe jostabile, në disa vende me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.

Lokalisht do të ketë procese më intensive në formë stuhie me reshje më të bollshme shiu në një kohë të shkurtër, erë e fortë, shkarkime elektrike dhe kushte për shfaqjen e breshërit. Temperaturat ditore do të lëvizin nga 24 deri në 32 gradë. Mot i ngjashëm në Shkup dhe rrethinë, me temperatura deri në 30 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button