MPB-ja njofton, 174 sanksione vetëm në Shkup

MPB-ja njofton, 174 sanksione vetëm në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 174 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 17 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 3 gjoba për ngasje të makinës në gjendje të dehur, shkruan Alsat.

Janë shqiptuar dhe 5 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitje, 9 për kalim në të kuqe në semaforë, 3 për mosvënien e rripit të sigurisë…/Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button