MPB njofton: 127 gjoba në Shkup, 13 vozitës pa patentë shoferi

MPB njofton: 127 gjoba në Shkup, 13 vozitës pa patentë shoferi

Sektori për Punë të Brendshme Shkup gjatë ditës së djeshme (07.08.2024) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 127 gjoba, nga të cilat: 13 për drejtim mjeti pa patentë shoferi, nëntë gjoba për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër për kalim në semafor të kuq, pesë gjoba u shqiptuan për mosvënien e rripit të sigurimit, 13 për kundërvajtje që u kushtojnë drejtuesve të motoçikletës…

“Kontrollet e qarkullimit vijojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thuhet në njoftimin e MPB-së. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button