Ndalohet një person nga Gostivari, ja për çka dyshohet

Ndalohet një person nga Gostivari, ja për çka dyshohet

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se dje (10.07.2024) në ora 12:30, zyrtarë policorë të Policisë së Gostivarit në rrugën “Pançe Poposki” në Gostivar, kanë ndaluar personin T.M.

Sipas MPB-së ai dyshohet se një natë më parë ka kryer tri vjedhje, duke marrë pjesë të përdorura nga automjetet.

“Tek ai janë gjetur dhe konfiskuar sendet nga krimet, të cilat do t’u kthehen pronarëve dhe ai është ndaluar në komisariat, ndërsa pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të ngritët kallëzim përkatës”, njoftojnë nga MPB-ja.

 

LEXO EDHE:

Back to top button