Nëse s’ka raste të reja, Prishtinë sfidon Linkolnin


Skuadra e Prishtinës, momentalisht gjendet në Gjibraltar, ku pret rezultatet e testit për koronavirus të kryer  dhe në raste se gjithçka shkon sipas planit, atëherë ndeshja me Lincoln Red Imps, në kuadër të Ligës së Evropës, do të zhvillohet me fillim nga ora 18:00.

Kujtojmë që Prishtina ishte dashur të luante javën e kaluar, por 8 futbollistë rezultuan pozitiv me COVID-19, ndaj ndeshja u shtye dhe Prishtina u detyrua të formonte një ekip të ri me lojtarë të klubeve të tjera të Superligës.

LEXO EDHE:

Back to top button