Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Në mëngjes nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -6 deri në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 13 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta, ndërsa pasdite moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button