Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës apo vranësira të ulëta. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të jetë me mjegull, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button