Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta në lugina, ndërsa në zonat tjera me vranësira mesatare. Gjatë ditës do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla, mjegulla do të ulet në lugina, por në disa prej tyre do të mbetet me mjegull dhe më ftohtë. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 8 deri në 16 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button