Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot në mëngjes nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta. Gjatë ditës në pjesën më të madhe të vendit moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë paradite me kushte për paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me vranësira të ulëta. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button