Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira të ndryshueshme ndërsa pasdite me reshje shiu, në male dhe viset më të larta me reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 3 deri në 8 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot me vranësira. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button