Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me reshje të shiut dhe borës në vendet më të ulëta, ndërsa në male dhe viset më të larta reshjet do të jenë me dëborë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 5 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut dhe borës. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button