Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për shfaqjen e reshjeve të rrëmbyeshme të shiut. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 28 deri në 36 gradë, shkruan Alsat.

UV=8

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 33 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button