Përmbytje në Ulqin

Përmbytje në Ulqin

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë edhe Ulqinin në Mal të Zi, duke shkaktuar përmbytje.

Pamje nga atje ka publikuar TV “Teuta”, ku shihet sasi e madhe e ujit në qytetin e Ulqinit dhe në “Plazhën e Vogël”.

Që nga dje edhe Kosova dhe Shqipëria po përballet me reshje të shumta të shiut, meteorologët kanë parashikuar edhe përmbytje në disa komuna.

LEXO EDHE:

Back to top button